Site Rengi

AB Proje Çevirisi

26.10.2020
80
AB Proje Çevirisi

Sizin de bildiğiniz gibi Avrupa Birliği ülkelerin gelişimine katkıda bulunabilmek için pek çok destek programını hayata geçirir. Özellikle Avrupa Birliği’nde bulunan veya girmeye çalışan ülkelerle eşgüdümü artırmak amacıyla bu projelere hayat vererek başarı şansını artırır. AB projelerinden faydalanabilmek ve destek alabilmek için ise öncelikle onların belirleyeceği dilde projeyi tanıtmak şarttır. AB proje çevirisi de Nikbinlik tarafından verilen profesyonel hizmetlerden birisi olup projelerinizi başka bir dile aktarmak için tercih edebileceğiniz en iyi yöntemdir.

AB Proje Çevirisi Nedir?

Avrupa Birliği birlikte çalışmış olduğu ve ilişkilerini geliştirmek istediği ülkelere sık sık proje yöntemi ile destek verir. Bunun için hem maddi hem de teknik anlamda ihtiyaç duyulacak bütün konularda projeyi gerçekleştirmek istenen kişilere yardım sunar. Bu imkanlardan faydalanabilmek için ise öncelikle bir projenin olması ve bunun Avrupa Birliği’ne sunulması gerekir. Sizin de anlayacağınız üzere bu aşamada ilgili projenin çevirisinin yapılması gerekir. AB proje çevirisi kavramı da tam olarak burada devreye girip istenilen projeyi herhangi bir dile çevrilmesi konusunda yapılan işlemdir.

AB Proje Çevirisinde Bilinmesi Gerekenler

AB proje çevirisi yaparken başarıyı yakalamak istiyorsanız kesinlikle çeviriden önce iyi bir şekilde projenizi hazırlamanız gerekir. Bu sayede çeviriyi yapacak firma tam istediğiniz gibi çeviriler yaparak başarı oranınızı artırır. Diğer yandan bir çeviri firması ile anlaşmadan önce projenizin bulunduğu sektör ile alakalı olan teknik terimleri hâkim olup olmadığını bilmeniz gerekir. Bu kusursuz çevrenin anahtarı olduğu gibi Avrupa Birliği’ne gerçekleştireceğiniz sunumu etkili bir şekilde yapmanıza imkân tanıyacaktır.

AB Proje Çevirisi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

AB proje çevirisi yaparken dikkat etmeniz gereken ilk nokta kesinlikle ama kesinlikle yapay zekâ çeviri yazılımlarından uzak durmak olur. İnsanlar gibi çeviri yapamayan bu yazılımlar projede anlatmak istediğiniz şeyleri doğru bir şekilde çeviremeyecektir. Bu da sizin de tahmin edebileceğiniz üzere kötü sunumlar yapmanıza davetiye çıkarır.

AB Proje Çevirisi Yapan Firmalar

Nikbinlik, sektöründe öncü olan ve bu zamana kadar birçok kişi ve firmaya profesyonel çeviri hizmetleri vermiş proje çevirisi yapan kuruluşlardan birisidir. Uzman ekibi içerisinde ekonomi, ticaret, eğitim, hukuk ve sağlık branşlarında profesyoneller bulunduğu için özellikle projeler konusunda başarılı çeviriler yapar. Ayrıca uygun ve gerçekçi fiyat politikasını misyon olarak benimsemiş olan Nikbinlik bütçeniz ile dost olur. Bu da sınırlı kaynaklarınızı korumak adına oldukça önemli bir şeydir.

Neden Nikbinlik?

Bu zamana kadar pek çok özel ve devlet kurumuna çeviri hizmeti vermiş olan Nikbinlik, sözlü, yazılı ve görüntülü çeviri konusunda sektöründe bulunan en iyi firmaların arasında yer alır. Ayrıca Nikbinlik’in yapacağı çevirilerde başarı oranı %100 olup hatasız bir şekilde size teslim edilir. Birkaç kişinin yaptığı bir çeviri işleme olmak yerine Nikbinlik kurumsal anlamda hizmet veren, uzman bir ekibi olan güvenilir firmalardan birisidir. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.