Site Rengi

Deşifre

17.03.2021
834
Deşifre

Deşifre Nedir?

Atalarımızın da dediği gibi söylediklerimiz yazıya geçince kalıcılık kazanır. Kelimelerin yazıya dökümünü içeren deşifre, konuşmaların arşivlenmesi ve daha sonradan gerek duyulduğunda incelenmesi açısından önem taşımaktadır. Temelde bu işlemde sesli dökümanların yazıya çevrilmesi sağlanmaktadır. Bu işlem genellikle konferans, seminer, reklamcılık, toplantı gibi alanlarda kullanılmaktadır. Yazılı hale getirilen konuşmalar, ileride talep edildiğinde incelenebilme kolaylığı açısından da değerlidir. Çünkü metne dönüştürülmeyen yazılar silinebilir ve bu da konuşmanın önemli noktalarının atlanmasına sebep olabilir. Ancak bu noktada profesyonel kişilerle çalışmak çok önemlidir. Hiçbir atlama yapılmadan oluşturulan metinlere sahip olmak ve kaliteli hizmet almak için nikbinlink.org sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Deşifre İşlemi ve Hizmet Çeşitleri

nikbinlink.org sitemiz; çeşitli bakanlıklara, organizasyon şirketlerine, mahkemelere, kurumlara ve kuruluşlara deşifre hizmeti sağlamaktadır. Deşifreler genel itibariyle bilimsel, tıbbi, hukuki, bireysel, röportaj, toplantı ve seminerlerde önemli yer tutmaktadır. Sinema, konser, radyo, televizyon, konferans gibi sesli ve görüntülü dosyaları yazılı metinlere çevirerek, herhangi bir anlam kaymasına veya yanlış aktarıma izin vermeden kısa sürede sağlanan deşifre işlemi; MS veya PDF formatında müşterilere teslim edilmektedir. Bu yazılı dökümanlar isteğe göre arşivde saklanabilmekte veya istenilen kuruma sunulmak üzere müşterilerimize sağlanabilmektedir.

Deşifre İşlemi Nasıl Sağlanır?

Seçkin ve uzman kadro ile hizmet sağlayan nikbinlink.org sitesi vasıtasıyla deşifreleme işlemini kolaylıkla ve en uygun fiyatlar ile sağlayabilirsiniz. Böylelikle çoğunluğu tiyatro tecrübesine sahip olan profesyonel ekibimizle çalışma fırsatını yakalamış olursunuz.

Deşifre işlemlerinde müşteriden alınan CD, VCD veya DVD’ye aktarılarak sağlanan metinler hiçbir anlam kaymasına izin vermeden hazırlanmaktadır. Müşterinin sağladığı sesli metinin yazıya dökülme süresi metnin uzunluğuna bağlı olarak değişebilmekte ve fiyatlar da konuşmanın uzunluğuna göre değişmektedir. Ayrıca konuşmayı çözümlemedeki zorluk da bu unsurların değişiminde etkili olmaktadır. Her sesli öğe için ayrı ayrı titizlikle ve özveri ile sağlanan dosyalar editörlerimiz tarafından düzenlenebilmekte veya birebir haliyle verilebilmektedir. Bu noktada kişilerin talebi dikkate alınmaktadır. Düzenlenen metinlerde titiz çalışma yapılması, anlatım bozukluklarını gidermek amacıyla oldukça önemlidir. Daha ayrıntılı bilgi almak için nikbinlink.org sitemizi ziyaret ederek kaliteli hizmetlere uygun fiyatlarla erişebilirsiniz.

Deşifre
Deşifre

Seslendirme Nedir?

Geleneksel medyada veya dijital medyada yayınlanacak bir iş için metinlerin konuşmaya çevrilme işine seslendirme denilir. Yani seslendirme, yazılı metinlerin profesyonel bir şekilde sese dönüştürülme işidir. Ancak seslendirme, sadece metnin okunması değildir. Çünkü en önemli iletişim araçlarından biri olan seste vurgu ve tonlamalar da bulunmaktadır. Doğru seslendirmelerde metnin duygusu da dinleyiciye geçtiği için anlamlıdır. Ayrıca kulağa hoş gelen ses tonları konuşulanları daha farklı ve dinlenebilir kılmaktadır.

Hitap etme bir sanattır ve bu sanat, siyasi söylemlerde, toplantılarda, reklamlarda, belgesel ve filmlerde, eğitim ve konferanslarda oldukça kullanılmaktadır. Herkese düzgün bir biçimde hitap edebilmenin ve kendini doğru şekilde anlatabilmenin yolu seçkin kişiler tarafından gerçekleştirilen seslendirme ve deşifredir. Bu amaçla kurulan ve kadrosunun tamamını uzmanlara ayıran nikbinlink.org sitesi sektörde öncülüğü taşımaktadır.

Seslendirme ve Deşifrenin Önemi

Seslendirme ve deşifrenin eğitim, konferans, dizi ve film sektörüne büyük katkıları vardır. Her iki hizmet de konuşulanları kaydetmek ve metinleri ilgi çekici hale getirmede katkıda bulunmaktadır. Çünkü çok ilgi çekici metinler bile sıradan ve duygusuz biçimde okunduğunda karşı tarafta etki yaratmamaktadır. Vurgu, imla kurallarına uymak, tonlamalara dikkat etmek çok önemlidir. Bir metinden dinleyicinin keyif almasını ve sıkılmamasını sağlamak için metin seslendirmesi gerekmektedir. Ayrıca vurgusuz bir biçimde aktarılan metin yanlış anlaşılmaya açıktır ve daha sonrasında ciddi sonuçlar verebilmektedir. Diksiyonu uygun bir seslendirme ekibi ile hazırlanan reklam filmleri, eğitim filmleri, belgeseller, konferanslar veya toplantılar her zaman ilgi çekici ve kalıcı olmaktadır. Yıllardır hafızalardan silinmeyen reklam filmlerinin kaynağı doğru seslendirmedir. Benzer şekilde uzun yıllardır uygulanan toplantı ve konferans kararlarında deşifrenin büyük katkısı vardır. Ayrıca deşifre, ses kayıtlarının tarihe geçmesi için oldukça değerlidir.

Seslendirme günümüzde çok yaygın şekilde kullanılmakta ve birçok çeşidi bulunmaktadır. Farklı bir dilde seslendirme, anons, eğitim videoları, reklam filmleri, belgeseller seslendirilebilmektedir. Ayrıca talebe göre kişiye özel seslendirme yapılabilmektedir. İsteğe göre kadın veya erkek sanatçılar tarafından sağlanan seslendirme hizmeti, titiz bir çalışma ile yapılmaktadır. Tıpkı seslendirme olduğu gibi, deşifreni de profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.