Site Rengi

Ekipman

Anasayfa » Ekipman

Simultane Çeviri Ekipmanları

Simültane tercüme, kongre ve konferans gibi etkinliklerde kullanılan dijital simultane sistemler sayesinde, dinleyicilerin kesintisiz ve profesyonel bir sunum deneyimi yaşamasını sağlar. Simultane çeviri cihazları ve simultane kulaklık sistemleri, konuşmacının sözlerini anında çevirerek dinleyicilere aktarır. Bu sayede, tercüme cihazları üzerinden gerçekleştirilen simültane çeviriler, etkinlik katılımcıları için çok dilli bir ortam yaratır.


Simultane Sistem ve Tercüman Kabini


Simultane çevirilerde kullanılmak üzere, simultane sistem, ses sistemi, tercüman kabini, mikrofon, yaka telsizi ve diğer dijital simultane ekipmanların kurulumu teknik ekibimiz tarafından yapılacaktır. Tercümanlarımızın simultane çeviri esnasında, dinleyiciye direkt aktarım yapabilmesi için hızlı ve gelişmiş kulaklık ekipmanına ihtiyaç vardır. Kongre, konferans gibi toplantılarda simultane çeviri ile birlikte bütün ekipman ihtiyacı da firmamız tarafından sağlanacaktır.


Tercüman kabinine yerleştirilen simultane sistem aracılığıyla gerçekleştirilecek simultane çeviri, dinleyicilere kulaklıklar vasıtasıyla sessiz ve profesyonel bir ortamdan aktarılarak, hem tercümanların hem de dinleyicilerin dikkati dağılmadan organizasyon tamamlanacaktır.


Dijital Dinleyici Kulaklığı


Dinleyicilere sağlanacak olan dijital dinleyici kulaklığı, dinleyicilerin tercüman kabinindeki çevirileri istedikleri dilde dinleme şansı bulacakları şekilde tasarlanmıştır. Profesyonel dinleyici kulaklığı, steril, kaliteli ve düzenli olarak bakımı yapılan cihazlarımız arasında yer almaktadır.


Dinleyicilerin salonda edinebilecekleri kulaklıklar, dijital bir çalışma sistemine sahip olarak, dil değiştirme, ses açma ve kapama gibi özelliklerle dinleyicilerin kontrol edebileceği ekipmanlarımız arasında yer almaktadır. Profesyonel ve kusursuz bir tercüman hizmeti için sizlere özel, alanında kendini geliştirmiş tercümanlar sağlanacak, aynı zamanda sistemlerden de yararlanmanız sağlanacaktır.


Ses Sistemleri Ve Mikrofonlar


Kongre ve konferans sunumlarda, salon büyüklüğüne göre ayarlanacak olan ses sistemleri, dinleyici ve katılımcıların sayısına göre organize edilecektir. İhtiyacınız olacak bütün mikrofonlar (delege mikrofonu, kürsü mikrofonu, el mikrofonu, yaka mikrofonu vb.) ekibimiz tarafından sağlanacaktır. Organizasyonun kusursuz işlemesi için ses sistemleri toplantı başlamadan önce kontrol edilerek kullanımınız için size teslim edilecektir.
Son teknolojisi ses sistemleri ve mikrofon kullanımları için dünyanın en iyi markalarıyla çalışan Nikbinlik, sahne dekoru, slayt sistemleri gibi ihtiyaçlarınızın karşılanması için de hem ekipmana hem de ekip arkadaşlarına sahiptir.


Slayt Ve Projeksiyon Cihazlarımız


Toplantı, kongre ve konferans gibi alanlarda ihtiyaç duyulan slayt sistemleri ve projeksiyon cihazları için sağlanacak olan ekipmanlar, toplantı başlamadan önce kurularak, ekibimiz tarafından kontrolleri yapılacak hizmetlerimiz arasında yer almaktadır. 1000 ile 10000 ansilümen aralığına sahip projeksiyon cihazları, görsel aktarımlarda kullanımı kolay, son teknoloji cihazlarımız arasında yer almaktadır. Seyircinin görebileceği bir noktaya kurulacak, profesyonel bir şekilde gölge ve benzeri durumlarla karşılaşılmadan düzgün bir şekilde yerleştirilecektir. Aynı zamanda kürsü konumunun ayarlanması, slayt atlatıcı ve ihtiyaç halinde laptop kullanımıyla birlikte gerekli bağlantıların yapılması da ekibimizin sorumluluğunda olacak, organizasyonun hatasız bir şekilde tamamlanması sağlanacaktır. Slayt gösterimi sırasında sıkıntı yaşanmaması için kurulumdan sonra ekipmanlarımız test edilecek, sunum sonrası temizlenerek toparlanacaktır.


Sahne Dekoru/ Podyum + Kaplama


Nikbinlik simultane çeviri hizmetlerinde, konferans, kongre ve toplantılarda cihazların sağlanması, ekipmanların kurulması ve sahne dekorunun yapılması için bizimle iletişime geçerek, hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Plazma kürsü, Headtable gibi ekipmanlar için profesyonel bir hizmet alabileceğiniz ekibimiz, toplantı organizasyonlarında bütün imkanlardan yararlanmanızı sağlayacaktır.


Infoport Sistem


İhtiyaca göre simultane sistemi kabinli sistem yerine infoport sistem olarak sunmaktayız. Siz değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda katılımcı sayısına göre infoport kulaklık ve tercümanların çeviriyi iletmelerini sağlayan mikrofonlu kulaklıklar ile özellikle açık hava toplantıları, fabrika gezileri ya da turlarda infoport sistem hizmeti sağlamaktayız.


Gezici simultane sistemi olarak da tanımlanabilecek olan infoport sistemlerde kolay taşınabilen malzemeler sayesinde kurulum gerekmeden, sabit bir mekânda kalma zorunluluğu olmadan konuşmacının anlattıkları tercümanlar tarafından istenen dile çevrilmektedir.
Simultane çeviri hizmetine dair gerekli olan bütün ekipmanlar ve diğer sahne ekipmanları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kongre, konferans ve toplantılarınızda birbiriyle eşgüdümlü çalışan teknik ekip ve tercüman kadromuzla maliyetinizi en aza indirerek verimli bir hizmete ulaşmanızı sağlıyoruz. Konferans ses sistemleri, ses kayıt cihazları, telsiz mikrofonlar, projeksiyon sistemleri, sahne dekoru gibi ekipman hizmetlerimizle ihtiyaç duyulan hizmetin her noktasında Nikbinlik ekibi olarak çözüm ortağınız olmaya hazırız.

 • Dijital Simultane Sistem
 • Dijital Dinleyici Kulaklığı
 • Tercüman Kabini
 • Ses Sistemi
 • El Tipi Telsiz Mikrofon
 • Yaka Tipi Telsiz Mikrofon
 • Delege Mikrofonu
 • Kürsü Mikrofonu
 • Plazma kürsü + Laptop Bilgisayar
 • Projeksiyon Cihazı (1000-10000 Ansilümen aralığında)
 • Slayt Atlatıcı
 • Sahne Dekoru
 • Podyum + Kaplama (Halı veya Tela)
 • Plazmalı/Plazmasız Head Table gibi ekipmanlar veya daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.