Site Rengi

MS Teams Çeviri

24.11.2020
689
MS Teams Çeviri

Dünya genelinde iletişim kurabilmek için yaygın olarak tercih edilen programlardan birisi MS Teams’dir. İş yerinde sohbet edip toplantılar gerçekleştirmenizi imkân tanıyan bu yazılım Microsoft tarafından geliştirilen önemli programlar arasında yer alır. Diğer yandan MS Teams sadece işyeri görüşmeleri için değil yeni müşteriler kazanma ve onlarla iletişime geçmek için de etkili bir platformdur. Yabancı müşterilerle gerçekleştireceğiniz görüşmelerde MS Teams çeviri hizmetinden faydalanmak size pek çok avantaj sağlayabilir. Nikbinlik tarafından verilen bu hizmet sayesinde kusursuz ve etkili bir çevirinin ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

MS Teams Çeviri Nedir?

Sizin de bildiğiniz gibi MS Teams dünya genelinde yaygın olarak kullanılan bir görüntülü ve sesli görüşme platformudur. Microsoft tarafından geliştirilen bu uygulama anlık görüşmeler gerçekleştirme konusunda oldukça başarılıdır. Teams çeviri ise Nikbinlik tarafından verilen profesyonel hizmetlerden birisidir. Uzman bir çevirmenin katılımı ile gerçekleştirilecek görüntüler simultane veya ardıl olarak çevrilebilir. 

MS Teams Çeviri Nasıl Yapılır?

Her ne kadar bünyesinde pek çok eklentiyi barındıran bir uygulama olsa da MS Teams çeviri konusunda zayıf yazılımlarından birisidir. Söz konusu olan çeviriyi yapay zekâ yaptığı için basit ve amatör hatalar meydana gelir. Bu da hem çeviri yapan kişinin amatör görünmesine hem de yanlış iletişim kurmasına neden olur. Bu nedenle Teams çeviri işlemi uzman bir firma aracılığı ile yapılması gerekir. Bu uzman firmanın sağlayacağı çevirmenin anlık olarak görüşmeye katılmasıyla işlem başlar. Daha sonra sizin seçeceğiniz yöntem ile çevirme işlemi gerçekleştirilir. Bu sayede dil bariyeri ortadan kalkıp MS Teams üzerinden yapacağınız görüşmelerde iki tarafın da birbirini anlaması mümkün olur.

MS Teams Çeviri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Neredeyse her konuda olduğu gibi MS Teams çeviri yaparken de dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta bulunur. Bunlardan ilki çeviri hizmeti alınacak firmanın sizin sektörünüzde yetkinliğe sahip olması olarak karşımıza çıkar. Nitekim yapacağınız görüşmeler teknik bir dil içerebileceği için bunların anlaşılması büyük önem arz eder. İşte bu konuda Nikbinlik size yardımcı olup hukuk, sağlık, eğitim ve ticaret branşlarında uzman olan çevirmenleri sayesinde kusursuz çeviri hizmeti almanıza olanak verir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise çeviri esnasında çevirmenin kullanacağı ekipmanlar olur. Burada bağlantının kopması, ses veya görüntü sorunlarının yaşanmaması veya gecikme gibi problemler meydana gelmemesi için üst düzey ekipmanlar kullanılması gerekir.

Neden Nikbinlik?

Uzun yıllardır her türlü platformda, birçok kişi ve firmaya çeviri hizmeti vermiş olan Nikbinlik günümüzde sektöründe bulunan öncü firmalardan birisidir. Bu başarısının sırrı ise verdiği kusursuz çeviri hizmeti olarak karşımıza çıkar. Profesyonel ekibi tarafından gerçekleştirilen bu hizmetin daha kaliteli bir hale gelebilmesi için Nikbinlik üst düzey ekipmanlar ile ekibini donatmıştır. Böylelikle kusursuz bir çeviri hizmetini sizlerle buluşturarak yabancı müşterileriniz ile etkili iletişime geçmenize yardımcı olur. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.