Site Rengi

Uzaktan Ardıl Çeviri

26.11.2020
244
Uzaktan Ardıl Çeviri

Gelişen teknoloji ile birlikte firmaların dil bariyeri tamamen ortadan kalkıp yeni fırsatlar yakalaması mümkün hale gelmiştir. Uzman firmaların sağladığı çeviri hizmetleri sayesinde pek çok firma yeni pazarlara açılma imkânı bulur. Ardıl çeviri de bunlardan birisi olup Nikbinlik tarafından uzaktan verilen hizmetler arasında yer alır. Siz de uzaktan ardıl çeviri hizmetinden faydalanarak bütün görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Uzaktan Ardıl Çeviri Nedir?

Uzaktan ardıl çeviri anlam itibariyle konuşmacı konuşmasını bitirdikten sonra yapılan çeviridir. Bir başka deyişle ardıl çeviriler birkaç kişinin gerçekleştireceği görüşmelerde konuşma yapan kişinin konuşmasının bitmesi veya parçalar halinde bölmesi şeklinde yapılan çeviriler olur.

Uzaktan Ardıl Çeviri Nasıl Yapılır?

Ardıl çeviri yapabilmek için kesinlikle çeviri yapılacak dilde uzman olan bir kişiye ihtiyaç duyulur. Zoom, Telegram, WhatsApp, Google Duo, MS Teams, Kudo, Interpret World, WhatsApp ve Skype gibi yazılımlar aracılığı ile uzaktan gerçekleştirilecek görüşmelerde bu uzman görüşmeye dahil olur. Daha sonrasında yapılan konuşmayı 3-4 cümle halinde veya bitmesini bekleyerek çevirmeye başlar. Ardıl çeviri yapabilmek için söz konusu dilde uzman olan bir çevirmen ve onun görüşmeye dahil olması gerekir.

Ardıl Çevirinin Faydaları Nelerdir?

Ardıl çevirinin bilinen en büyük faydası daha iyi bir şekilde anlaşılabilmek imkânı olur. Nitekim konuşmacı konuşmasını parçalar halinde yapacağı için çevirmen ile ses karışması problemi yaşanmaz. Böylelikle konuşmayı daha net bir şekilde anlamak mümkün hale gelir. Öte yandan konuşmacının konuşması bölünmeden çeviri yapmak ve dolayısı ile karışıklıkları ortadan kaldırma avantajı ortaya çıkar.

Uzaktan Ardıl Çeviri Hizmeti Veren Firmalar

Sektöründeki öncü firmalardan birisi olan Nikbinlik uzaktan ardıl çeviri konusunda da sizlerin yanındadır. Üst düzey ekipmanları ve uzman ekibi ile gerçekleştirilen ardıl çeviriler 7 gün 24 saat boyunca verilen hizmetler arasında yer alır. Profesyonel ekibi sayesinde hiçbir kayıp olmadan anlatılmak istenilen her şey eksiksiz bir şekilde ifade edilir. Aynı zamanda karşı tarafın söylediği her şeyi eksiksiz olarak anlamak mümkün olur.

Neden Nikbinlik?

Nikbinlik’i ile çalışmanın size sağlayacağı pek çok avantaj bulunur. Bunlardan ilki verilen hizmete oranla sizlere sunulan uygun fiyattır. Uzun yıllardır pek çok kişi ve firmaya ardıl çeviri hizmeti veren Nikbinlik ihtiyaç duyabileceğiniz bütün kabiliyetlere sahiptir. Aynı zamanda ekibini üst düzey ekipmanlar ile donatan Nikbinlik çevirinin sonuçsuz bir şekilde ilerlemesini sağlar. Böylelikle görüşme esnasında bağlantı hataları, gecikeme veya hattan düşme gibi sorunlar ile karşılaşmazsınız. Diğer yandan bakacak olursak Nikbinlik pek çok alanda bilgi sahibi olan bir uzman çeviri ekibi ile sizlere hizmet verir. Bu sayede gerçekleştireceğiniz görüşmelerde teknik söylemler bir sorun haline gelmez. Ticaret, eğitim, hukuk ve sağlık alanında her dilde yeterli bilgiye sahip olan uzman çeviri ekibi sizin için dil bariyerine ortadan kaldırır. Siz de ardıl çeviri hizmetinden faydalanmak isterseniz burada bulunan sayfa üzerinden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.