Site Rengi

Uzaktan Simultane Çeviri

26.11.2020
265
Uzaktan Simultane Çeviri

Ülkemizde bulunan firmaların yurt dışına açılması ile birlikte pek çok yeni fırsat ortaya doğmuştur. Özellikle döviz üzerinden elde edilen kazanç firmaların daha hızlı bir şekilde gelişmesine ve büyümesine olanak tanır. Yurtdışındaki müşterileri ile görüntülü veya sitesi görüşme gerçekleştirmek isteyen firmalar ise iyi bir izlenim bırakmak için uzaktan simultane çeviri hizmetinden faydalanır. Nikbinlik tarafından verilen ve profesyonel hizmetlerden birisi olan simultane çeviriler yabancı müşterileriniz ile anlık olarak görüşmenizi sağlar.

Uzaktan Simultane Çeviri Nedir?

Teknolojinin günden güne yaygınlaşması ile birlikte iyi bir ürün veya hizmeti bulunan firmalar yurtdışında müşteriler edinmeye başlamıştır. Bunun için pek çok pazarlama kanalını tercih eden firmalar müşterileri ile görüşme sağlayabilmek için Skype, Google Duo veya Zoom gibi programlara güvenir. İşte uzaktan simultane çeviri de tam olarak burada devreye girip istenilen dilde online çeviri hizmeti anlamına gelir. Kelime anlamı itibariyle simultane anlık olarak yapılan çeviri anlamına gelir. Böylelikle sürekli hata veren ve yanlış çeviriler yapan online çeviri programları tercih etmek yerine bir uzmandan yardım alıp etkili ve kusursuz bir iletişim kurmak mümkün olur.

Uzaktan Simultane Çeviri Nasıl Yapılır?

Sizin de bildiğiniz gibi simultane çeviri yapabilmek için pek çok yöntem bulunur. Bunlardan en iyisi ise profesyonel ve uzman bir ekiple hizmet veren firmalardan yardım almaktır. Bu firmalardan hizmet aldıktan sonra gerçekleştireceğiniz görüntülü veya sesli konuşmalara online çeviri uzmanı dahil olur. 2 kişi ile 5 kişi arasında gerçekleştirilecek olan bütün görüşmeleri anlık olarak sizin yerinize çevirecek bu uzman iyi bir izlenim bırakmanıza olanak tanır. Aynı zamanda hatasız ve kusursuz bir çeviri yapacağı için ifade etmek istediğiniz bütün noktalar karşı tarafa tam olarak aktarılır. Nikbinlik’in verdiği simultane çeviri hizmeti sayesinde siz de bu ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

Uzaktan Simultane Çeviri Yaparken Hangi Ekipmanlar Kullanılır?

Her ne kadar günümüzde bütün işlemler basit bir bilgisayar ile yapılabilse de Nikbinlik birlikte çalıştığı firmalara en üst deneyimi yaşatabilmek ve kusursuz çeviriler yapabilmek için birçok ekipman kullanır. Bu ekipmanlar görüşme esnasında bağlantı sorunu yaşamama, takılma ve gecikme gibi problemler oluşmaması amacı ile tercih edilir. Böylelikle daha temiz ve kusursuz bir şekilde uzaktan simultane çeviri yapmak mümkün olur.

Uzaktan Simultane Çeviri Hizmeti Almanın Faydaları

Her alanda olduğu gibi simultane çeviri konusunun da size sağlayacağı pek çok avantaj bulunur. Bunlardan ilki müşterilerinizde profesyonel ve iyi bir izlenim bırakmanız olarak karşımıza çıkar. Nitekim masraftan kaçmak yerine iyi bir hizmet vermek adına bütün yatırımları yaptığınızı göstermek müşterilerinizi etkileyecektir. Diğer yandan online çeviri programı gibi yapay zekâ destekli yazılımlarda yaşanan hatalar simultane çevirilerde görülmez. Çünkü çeviriyi bir uzman anlık olarak gerçekleştireceği için ifade edilmek istenilen her şeyi kusursuz bir şekilde anlayıp aktarabilir. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.