Site Rengi

Videolu Konferans Çevirisi

30.03.2020
378
Videolu Konferans Çevirisi

Videolu konferans çevirisi, simultane çeviri türleri arasında günümüz teknolojisiyle gelişimini sürdürmekte olan türler arasında yer almaktadır. Şirketler arasında ve kişiler arasında yapılmakta olan videolu görüşmelerinde videolu çeviri sistemi girerek aradaki dil bariyerinin kalkmasını sağlamaktadır. Whatsapp, telegram, webcam ve Skype gibi online alanlarda konferans çevirisi yapılabilmektedir.

Videolu Konferans Çeviri Hizmeti

Öncelikle evden çıkılamadığı zamanlarda ve uzak mesafedeki iş görüşmelerinde, görüntülü görüşme platformlarından yararlanmak hem ekonomik hem de risksiz olabilmektedir. Videolu konferans çevirisi için büyük bir ekipman ve profesyonel bir ekiple çalışmakta olan Nikbinlik, uzman bir ekiple çalışmanın avantajlarını sizlere sağlayacaktır.

Video üzerindeki görüşmelerin simultane çeviri eşliğinde anında çevrilmesini sağlayacak sistem yatkınlığına sahip olan çeviri bürosu, görüşme gün ve saatlerini alarak sizlere o gün içerisinde destek olacak, profesyonel bir şekilde görüşmenin yapılmasını sağlayacaktır. Akademi, eğitim, sağlık, hukuk ve ticaret alanındaki birçok çeviri literatürünü yerine getirecek olan tercüme ekibi, hazırlıklı bir şekilde konferansa katılır.

Videolu Konferans Çeviri Nasıl Yapılmaktadır?

Uzaktan yapılan görüşmelerde, görüntülü bir şekilde toplantılar ve konferanslar düzenlenmektedir. Bu alanda uzman olan mütercim tercümanlar, konuya hakim bir şekilde görüşmeye katılarak, iki ya da beş kişi arasındaki ortak dilin kullanılmasını sağlayacaktır. Videolu konferans çevirisi simultane bir şekilde sağlanarak, çevirmen görüşmeye üçüncü kişi olarak katılabilecektir. Bu sırada eş zamanlı olarak yapılacak olan simultane çeviri, ihtiyaç halinde ardıl çeviriye de dönüşebilmektedir. İki kişilik videolu görüşmelerde çevirmen, iki kişi arasındaki dil bariyerinin kalkmasını sağlayacak bazı durumlarda birçok kişiye de hitap edebilecek şekilde videolu çeviri düzenlenebilecektir.

Profesyonel bir videolu simultane çeviri için ihtiyaç duyulan ekip ve ekipmana sahip olan çeviri bürosu, alanında uzmanlaşmış olan ticari, hukuki ve eğitim alanındaki toplantıların yapılmasını da sağlayacaktır.

Videolu İş Görüşmesi Çevirisi

İş görüşmeleri için hazırlanmış olan konu başlıklarının belirlenmesiyle birlikte, alanında profesyonel olan çevirmen videolu görüşmeye eşlik ederek, toplantıya katılım sağlayacaktır. Bu şekilde işlemekte olan videolu çeviri sisteminde, iş görüşmesi ve konferans esaslarına dikkat ederek çeviri hizmetini yerine getirecek, tarafların anlaşmasını sağlayacak dil ortaklığını kuracaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.