Site Rengi

Website Çevirisi ve Yerelleştirme

Anasayfa » Website Çevirisi ve Yerelleştirme

Website Çevirisi ve Yerelleştirmenin Önemi Nedir?

Günümüz teknoloji çağında web siteleri, markaların adeta dijital vitrinleri haline gelmiştir. Hal böyle olunca firmaların da web sitelerine verdikleri önem, değer daha çok artmıştır. Öyle ki firmanızdan hizmet alacak bir kişinin ilk bakacağı yer de elbette ki web sitelerinizdir. Web siteleri, firmayı en iyi yansıtacak biçimde olmalıdır. Çünkü izlenim yaratmada büyük rol oynamaktadır. Bu konuda Website Çevirisi ve Yerelleştirme büyük önem arz etmektedir. Gerek başka ülkelere açılan firmalar tarafından gerek ise başka ülkeler ile iş yapan firmalar tarafından oldukça önemlidir. Bizim kendi dilimize ait web sitesini yabancıların da anlayabilmesi oldukça önemli bir konudur. Website Çevirisi ve Yerelleştirme sayesinde başka ülkelerdeki müşterilerinizin de hizmetlerinize ulaşabilmesine olanak sağlanmaktadır.

Farklı Dillerde Aynı Duyguları Yaratmak Önemlidir!

Başarılı bir Website Çevirisi ve Yerelleştirme çalışması ile iletmek istediğiniz mesaj ve duygular alıcıya en iyi şekilde ulaşabilmektedir. Müşteriler web site çeviri olan firmalarda kendini daha önemli ve özel hissetmektedir. Önemsendiğini hisseden müşteriler de daimi olarak hizmet alımlarında sizin firmanızı tercih edeceklerdir. Dış ülkelerdeki müşterilerinize seslenmek ayrı bir sorumluluk konusudur. İyi yapılmamış bir Website Çevirisi ve Yerelleştirme çalışması yanlış anlaşılmalara neden olabileceği gibi, bozulmuş anlam bütünlüğü ile de müşterilerinizi olumsuz anlamda etkileyecektir.

Hizmetlerinizi En İyi Şekilde Aktarın!

İyi yapılmış Website Çevirisi ve Yerelleştirme çalışması ile verdiğiniz hizmetleri, yabancı müşterilerinize en iyi şekilde aktarmak mümkündür. Web sitelerinizin yanı sıra broşür gibi ögeleriniz de başarılı bir şekilde dilediğiniz dile çevrilebilmektedir. Hizmetlerinizi kendi dilinde okuyabilen müşterileriniz mutlu olacak, kendini özel hissedecektir. Bunun yanında daha akılda kalıcı olmanız sağlanacak, hizmetleriniz çok daha anlaşılır bir biçimde web sitenizde yer alacaktır. Basılı ve yazılı her türlü ekipmanınız Nikbinlik firmasının başarılı ve profesyonel ekibi sayesinde, en iyi biçimde çevrilecektir. Uzman ve işini bilen ekip gerek web sitenizi gerek broşürlerinizi en kısa süre içerisinde dilediğiniz dile çevirebilmektedir.

Dijitalleşme Çağında Oldukça Önemli Bir Unsur!

Website Çevirisi ve Yerelleştirme çalışmaları, günümüz dijital çağında daha da önem kazanmıştır. İnternet sayesinde artık yurt dışı müşterilerimizin bize ulaşması daha da kolaylaşmıştır. Bir tık ile hizmetlerimize ulaşabilecek yabancı müşterilerimizi web sitemizde iyi bir şekilde karşılamamız ve hizmetlerimizi en iyi biçimde aktarmamız bu noktada oldukça önem taşımaktadır. Web sitelerimize geldiklerinde onlara iyi bir karşılama yapabilmek başarılı bir Website Çevirisi ve Yerelleştirme işleminden geçmektedir.


Artık çoğu işlemimiz internete ve dijital dünyaya dönmüşken, web sitelerimizi de buna hazırlamak ve teknolojiye ayak uydurmak büyük önem taşımaktadır. Uzman çevirmenlere burada büyük görev düşmektedir. Uzman bir çevirmen ile yapılmış Website çevirisi ve yerelleştirme işlemi, satışlarınızı arttırmanın yanı sıra akılda kalıcılığınızı da arttırmaktadır. Müşterilerinizin bir sonraki hizmetleri de sizden almasına ön ayak olmaktadır. Hizmetlerinizi kendi dillerinde en iyi şekilde anlayan müşteriler bir sonraki alışverişlerinde de sizi tercih edeceklerdir. Farklı dillerde aynı duyguları yaratabilmek uzmanlık gerektirmektedir. Nikbinlik aktarmak istediklerinizi, yabancı müşterilerinize en iyi şekilde anlata bilmenize olanak sağlamaktadır.


Aktarmak istenilenleri az ve öz şekilde aktarmak da önemli bir maddedir. Az ve öz bir şekilde, karmaşadan uzak anlatımlar müşterilerin kafasında daha çok yer edecektir. Edilgen cümleler hem web sitesinde fazla yer kaplamakta hem de metne katkıları az olmaktadır. Oysa ki güçlü ve öz cümleler verilmek istenen mesajı çok daha iyi bir şekilde verecektir.

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi yurtdışında piyasaya sürerken hedef aldığınız ülkede yabancı konumuna düşmeyin. Pek çok büyük mağaza zinciri, holding, medya kuruluşu gibi sizin de websitenizi, tanıtım materyallerinizi, broşürlerinizi yatırım yaptığınız ya da yapacağınız ülkelerin yerel diline uyarlayalım. Dolu dolu bir hoş geldin demek için dil bilmek yetmez; dilin inceliklerini bilmek gerekir. İşte yerelleştirme hizmeti
sayesinde basılı ve elektronik tüm materyallerinizi yabancılıktan kurtarıp
yerelleştiriyoruz.

Website çevirilerine örnek olarak son çevirilerimiz:


www.tatbikatsahnesi.com
www.ahika.gov.tr
www.iklimin.org