Site Rengi

Zoom Çeviri

26.11.2020
670
Zoom Çeviri

Sizin de bildiğiniz gibi günümüzde pek çok kişi ve firma iş bağlantılarını Zoom üzerinden gerçekleştirilir. Özellikle yabancı firmalar ve kişiler ile yapacağı konuşmalarda çeviriye ihtiyaç duyarlar. Bunun nedeni ise etkili bir iz bırakma ve iyi anlaşmalar gerçekleştirmek olur. Nikbinlik de yurtdışındaki müşterileriniz ile gerçekleştireceğiniz görüşmelerde sizlerin yanında olup Zoom çeviri hizmeti verir. Profesyonel ekibi ve üst düzey ekipmanları sayesinde anlatmak istediğimiz her şeyi karşınızdaki en etkili biçimde ifade etmenize yardımcı olur.

Zoom Çeviri Hizmeti Nedir?

Bilindiği üzere Zoom, internet üzerinde görüntülü ve sesli görüşmeler yapmanıza olanak tanıyan bir yazılımdır. Bu nedenle dünya genelinde milyonlarca kişi iş anlaşmaları, yeni müşteriler ile tanışma veya toplantılar düzenleme amacı ile bu yazılımı kullanır. Zoom çeviri hizmeti ise Nikbinlik tarafından verilen profesyonel bir hizmettir. Uzman ekip ve üst düzey ekipmanlar kullanılarak verilen bu hizmet firmalara ve kişilere pek çok fayda sağlar. Karşı tarafta daha profesyonel bir izlenim bırakıp anlatılmak istenilen her şey etkili bir şekilde ifade edilir. Bu sayede çeviri programları, Google Translate veya Yandex çeviri gibi programların basit hataları ile karşılaşmazsınız.

Zoom Çeviri Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden dilediğiniz kişi ile görüşmeye olanak veren Zoom dünya genelinde milyonlarca kişinin kullandığı bir iletişim aracıdır. Nikbinlik tarafından verilen Zoom çeviri hizmeti ise bir uzman yardımı ile yapılır. 2 ila 5 kişi arasında yapacağınız görüşmelere katılan bu uzman sizlere anlık çeviri hizmeti verir. Böylelikle karşınızda konuşan kişilerin ne dediğini tam olarak anlarsınız. Aynı zamanda onlarla etkili bir şekilde iletişime geçip anlaşmalar yapma konusunda avantaj kazanırsınız. Hatasız ve eksiksiz bir çeviri hizmeti alacağınız için görüşme yapacağınız firma veya kişide iyi bir izlenim bırakırsanız.

Zoom Çeviri Hizmeti Almanın Faydaları Nelerdir?

Dünya üzerinde bulunan pek çok insan uluslararası görüşmeler yapabilmek için Zoom gibi yazılımlara güvenir. Yalnız çoğu zaman ikinci dilleri bu görüşmeleri gerçekleştirmek için yeterli olmaz. Müşterilerini etkilemek ve onlarda iyi bir izlenim bırakmak isteyen kişiler ise çeviri programlarına güvenmek yerine profesyonel hizmet alırlar. Bu sayede öz farkındalıktan yoksun olan ve çoğu zaman yanlış çeviriler yapan yapay zekanın azizliğine uğramazlar. Zoom çeviri hizmeti de sizleri tam olarak burada fayda sağlar. Uzman ekip tarafından verilen bu hizmet 7 gün 24 saat boyunca dilediğiniz zaman gerçekleştirilebildiği için sizi amatör gösterecek hatalar ile karşılaşmazsınız.

Neden Nikbinlik?

Uzun yıllar birçok kişi ve firmaya hizmet verip sektöründe öncü firmalardan birisi halinde gelen Nikbinlik yapacağınız uluslararası görüşmelerde en iyi seçenek olur. Görüşme esnasında hiçbir sıkıntı yaşamayıp teknik sorunlar ile karşılaşmamanız için üst düzey ekipmanlar kullanır. Ayrıca sadece çeviri açısından değil etkili iletişim kurma bakımından da oldukça profesyonel olan uzman ekibi iyi bir izlenim bırakmanıza yardımcı olur. Bu sayede gerçekleştirilen bütün görüşmeler sorunsuz bir şekilde ilerleyip ifade etmek istediğiniz bütün noktalar karşı tarafa etkili bir şekilde iletilir.

Zoom Çeviri Neden Önemli?

Günümüz koşullarında zaman eşittir para demektir. Kaybedeceğiniz her dakika size eksi olarak döner. Dolayısıyla toplantı, konferans, eğitim, seminer vb. bir organizasyon için kilometrelerce yol gitmek, ekstra para ve zaman kaydı bugünün dünyasında kaldırılabilecek bir durum değildir. Özellikle son günlerde COVİD-19 salgınıyla mücadele kapsamında geçirdiğimiz zamanlarda, toplu olarak yapılan etkinlikler, toplantı, organizasyon, eğitim, seminer, fuar ve konser gibi faaliyetler durdurulmuş durumdadır. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünün daha fazla yayılmasını engellemek amacı ile sosyal mesafeler uygulanmaya başlamıştır. Uluslararası düzeyde yapılan kongre, etkinlik, organizasyon gibi çeviri ihtiyacı duyulan toplantılarda ise alternatif olarak çözüm yolları aranmaya başlamıştır. Bu çözüm yollarından bir tanesi ise online çeviri hizmeti almaktır. Online olarak yapılan toplantılarda en çok tercih edilen Zoom programıdır. Nikbinlik Zoom üzerinden yapılan uluslararası online etkinliklere Zoom çeviri hizmeti vermektedir.

İletişim dünyasındaki gelişmeler özellikle iş dünyasının video ve tele konferans gibi çevrimiçi toplantılara olan talebini günden güne daha da artıyor. Zoom çeviri hizmeti, özellikle katılımcıların fiziksel olarak bir araya gelemediği ya da deprem ve pandemi gibi uzaktan çalışmayı zorunlu kılan durumlarda; konferanslar, panel buluşmaları, internet seminerleri ve şirket içi toplantılar gibi etkinlikler için vazgeçilmez bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır.

Simultane Çeviri Hizmeti

Nikbinlik, hem altyapısını hem de kadrosunu Zoom tercüme hizmeti için sağlamlaştırdı. Bu sayede bütün dillerde kusursuz ve eksiksiz, ayrıca teknik açıdan oldukça profesyonel bir çeviri desteği rahatlıkla alabilirsiniz. Online görüşme ve toplantılar günümüzde tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını sebebiyle sıkça tercih edilmeye başlandı. Bu anlamda, daha önce online toplantılara simultane çeviri tercüman ile katılım sağlayan büromuz, altyapısını daha da geliştirerek hizmetinin kapsamını tüm alanlara yaymayı sağlamayı başardı. Zoom tercüme hizmeti alanında tüm dillerde profesyonel performans gösteriyor, ulaşmak istediğiniz noktaya zahmetsiz bir şekilde varmanızı sağlıyoruz.

Toplu olarak online iletişim sağlayan Zoom çeviri ile tercümanlar, konuşmacılar ile dinleyiciler arasındaki iletişimi sağlayarak aktif rol oynayacaklar. Zaman ve mekandan tasarruf etmenizi sağlayan zoom çeviri sayesinde tercüme hizmetiniz sanal ortamda, kabinden uzaklaşarak ayağınıza geliyor. Zoom uygulamasında çevirmenlerin konferansa katılması için language interpretation özelliğinin aktif olması gerekmektedir. Bunun için ise Pro + Webinar ve üstü paketlerin satın alınıp aktif edilmesi gerekmektedir. Simultane çeviri hizmeti özel ses ve dinleme çözümleri ile konuşmacının toplantı metnini çevirmen, konuşmacı ile eş zamanlı olarak çevirmesi ile sağlanıyor. Çevirmenlerin burada konuşmacının kelime ve cümlelerini kalıp olarak çevirmesi ve alanında yetkin ve yeterli olması, özellikle dil konusunda etkili olması, sağlıklı bir zoom çevirisi için önem arz ediyor.

Zoom Çeviri Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Öncelikle günümüzün dünyasında, korona virüsün de etkisiyle iş toplantıları, eğitimler, seminerler, konferanslar, buluşmalar, özel görüşmeler, mülakatlar, hatta sınavlar bile online olarak Zoom uygulaması üzerinden yapılıyor. Zoom çeviri hizmeti de tüm bu ihtiyaçların içerisinde uluslar arası bir vizyon kazandırmakta ve dünyanın her hangi bir yerinde bulunan bir eğitimi yada mülakatı sizin en iyi anlayacağınız dille sizlere sunar.

Nikbinlik oluşturduğu profesyonel alt yapı ile Zoom kullanıcılarına bu hizmetten yararlanmalarını sağlar. İstediğiniz dilde bir içeriğe anlaşılır şekilde hâkim olabilir ve bunu evinizde ya da her hangi bir mekanda bilgisayar ekranından yapabilirsiniz. Zoom size dünya ile tanışmanızda kolaylık sağlarken bunu en iyi ve kaliteli şekilde yapmanıza olanak verir.

Zoom çeviri hizmetinden nasıl faydalanılır ve neler yapmak gerekir diye soracak olursak bunun kolay bir cevabı olacaktır. Nikbinlik uygulaması tarafından verilen Zoom çeviri hizmeti sizin yapacağınız görüşmeler ya da toplantılarınıza bir uzman dâhil olması ile kolayca yapılır. Genellikle 2 ila 5 kişi arasında yapacağınız bu görüşmelere bu uzman katılarak Zoom üzerinden 3. bir ağız olarak sizlere anlık çeviri hizmeti verir. Bu uzman ekip, tercümanlık işinde uzman olan ve sizlerin görüşeceği konu her ne olursa o konuda en doğru ve açık aktarımı yapacak bir personeldir.

Çeviri Hizmeti Alan İçin;

  • Çevirmenin kongre, konferans ya da toplantıya fiilen katılmasına gerek yoktur.
  • Online ortamda yabancı müşterilerle çeviri hizmeti sayesinde kayıp avantaja dönüştürülür.
  • Konuşmacılar, dinleyiciler ve tercümanlar ortak paydada buluşur.

Tercümanlar için;

  • Evden hizmet sağlarsınız.
  • Alacağınız ücret aynıdır.
  • Mekandan ve zamandan tasarruf sağlarsınız.
  • Farklı noktalardan çoklu katılımla online ortamda bir arada bulunur ve özellikle COVID-19 salgınına karşı önlem almış olursunuz.

Üniversite Öğrencileri Zoom Çeviri Hizmetini Neden Tercih Etmeli?

Günümüzde üniversite öğrencileri korona virüs ( Covid-19 ) sebebi ile üniversiteye gidemedi ve tüm dünyayı etkisi altına alan bu pandemi tüm öğrencileri online eğitimlere zorladı. Tüm üniversite öğrencileri derslerine Zoom üzerinde eğitimler alarak devam etmeye çalışıyor. Hal böyle olunca öğrenciler evlerinden oturduğu yerden eğitimler almaya ve derslere ve sınavlara girmeye alıştılar.

Üniversite öğrencileri günümüzün gelişen teknolojisi ve hızlı yaşamı içerisinde sadece kendi okudukları bölümleri değil, bunun yanında ek bölümler okumaya, konferanslara katılmaya, online bölümüyle alakalı uzmanlık eğitimleri almaya başladılar. Üniversite öğrencileri için kendilerini farklı yönlerden geliştirmeleri gerektiği günümüz dünyasında, yurt dışı eğitimleri de ciddi oranda yaygınlaştı. Bir öğrenci bilgisayarının başında evinden dünyanın öbür ucundaki eğitime katılmak istiyor.

Burada ise Zoom çeviri devreye giriyor ve üniversite öğrencilerini alabileceği her eğitim için geniş bir dil yelpazesi ve anlaşılır dil yapısı ile en iyi hizmeti sunuyor. Bir üniversite öğrencisi ihtiyacı olan bir konferansa ya da seminere, dil kaygısı çekmeden özgürce katılabiliyor ve mesleki olarak deneyimlerini kazanmaya devam ediyor. Hatta öyle ki pandemi ile birlikte 2. üniversitesini yurtdışında okumak isteyen öğrenciler, Zoom çeviri kullanarak 2. okudukları bölümleri de kolayca tamamlayıp diplomalarına sahip olabiliyor.

Öğretmenler Neden Zoom Çeviri Hizmetini Tercih Etmeli?

Bir öğretmen ya da üniversitede araştırma görevlisi olarak, işiniz sürekli olarak anlaşılmaya çalışmak olacaktır. Bir üniversitede öğretmen olmak demek, tüm dünyadan öğrencilere hitap edebileceğiniz anlamına gelir. Günümüzde gelişen teknoloji ile dünya artık daha küçük bir yer haline geldi. Ve korona virüs ( Covid-19 ) sebebi ile tüm dünyada eğitimler online olarak verilmeye başlandı. Hal böyle olunca dünyanın bir ucundaki bir öğrencinin bir öğretmenin dersine girme ihtimali de artıyor.

Bu durumlarda mükemmel yardımcınız olacak Zoom çeviri hizmetleri için Nikbinlik profesyonel ekipleri ve dil alt yapısı ile en iyi şekilde öğretmenin derslerini vermesine yardımcı oluyor. Her dilde uygunluğu bulunan Zoom çeviri hizmeti ile akıcı ve açık bir dille karşı tarafa anlattıklarınızın aktarılmasını sağlıyor. Zoom uygulaması görüntülü konuşmaları sağlayan bir sistem olup, Nikbinlik çeviri hizmetini veriyor ve kullanıcıların hizmetine sunuyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.